Ейфелеве натхнення

Анатомічні обєкти часто надихають дизайнерів на створення оригінальних, і головне практичних предметів інтерєру, а то і цілих споруд. Класичний приклад використання специфіки будови тіла в архітектурі – Ейфелева вежа. Придивіться, її залізобетонні перекладини і дірчасті арки пан Ейфель явно підгледів, вивчаючи малюнки, що ілюстрували внутрішню структуру кістки з її трубчасто-арчастими трабекулами. Якраз в ті роки (1850) Германом вон Меєром була детально описана структура стегнових кісток, на головки яких припадає вага тіла. Він виявив, що перекладини в губчастій структурі кістки формуються саме в тих місцях, де потрібна  найбільша  опора. Інженер скористався цією стегновою підказкою і збудував найбільшу на той час в світі споруду, яка повністю змінила вигляд Парижу.

Подейкують, що далеко не всі парижани сприйняли залізну вежу, яка на їх думку зовсім не вписувалася в образ міста.Так, Гі де Мопасан, який був одним з активних критиків ейфелевої вежі, щодня обідав у ресторані, що знаходився на її першому поверсі. На питання, нащо він сюди приходить він відповідав, що це  єдине місце в Парижі, звідки її не було видно.

Між іншим, споруда, побудована за таким же “кістковим” принципом під керівництвом всесвітньо відомого інженера є і в Україні – це маяк Ейфеля, що освітлює морський шлях на мисі Джарилгач неподалік від Скадовська. Просто він не так добре пропіарений:-)

 

Поділитись в соц. мережах

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Напишіть відгук