Корисні анатомічні лінки

Отже, дозволю собі дати кілька корисних порад для вдалого вивчення анатомії.

Перша і головна – анатомію треба вчити, розглядаючи!

Читаючи просто текст навіть найкращого конспекта лекцій чи підручника, все про що ви читаєте потрібно бачити перед собою і чітко уявляти. Якщо раніше пересічному радянському студенту за межами анатомки доводилось користуватись уявою і атласом Синельникова (до речі дуже добротно виконаний і 6 раз перевиданий 4-томний кольоровий атлас, що вперше вийшов у 1938 році за постановою Союзу  народних комісарів СРСР), то тепер у нашому арсеналі приголомшливі можливості інтернет-ресурсів, з їх багатовимірними зображеннями і спливаючими підказками.

Отже, обирайте, що вам більше до вподоби. Нижче основні джерела анатомічних знань згруповані за мовою викладу: українські, англійські, російські. Дуже дякуємо небайдужому вченому-фізику Олександру Михайловичу Майко за допомогу у пошуку і систематизації працюючих посилань для скачування!

Україномовні:

Підручники

1. АНАТОМІЯ ЛЮДИНИ В трьох томах. І.І.Бобрик, В.Г. Ковешніков та ін. Підручник присвячений фундаментальній галузі медицини — анатомії.

Книга побудована з урахуванням Міжнародної анатомічної номенклатури (San Paulo, 1997) та відповідає викладанню в умовах кредитно-модульної системи. В першому томі викладені відомості з загальної анатомії та будови опорно-рухового апарату.
Для студентів і викладачів вищих медичних навчальних закладів IV рівня акредитації.

2.  Свиридов О.І. Анатомія людини. Підручник, що видають у бібліотеці біологічного факультету. Багато про зуби – бо для студентів стомат-факультету. Зате українською:-)

3. Анатомія людини. Коляденко Г.І. Анатомія людини: підручник для студ. природ. спец. вищ. пед. навч. закл. 5-те вид. – К.: Либідь, 2009. – 384 с.; іл. ISBN 978-966-06-0559-6.

Наведено основні відомості про будову та функції органів і систем організму людини з урахуванням його зв’язку з навколишнім середовищем. Усі анатомічні й гістологічні терміни подано згідно з міжнародною анатомічною й гістологічною номенклатурою. Для студентів педагогічних спеціальностей вищих навчальних закладів.

АТЛАСИ

1. Чудовий атлас з анатомії людини Ф.Неттера. На цьому атласі вивчилося сотні тисяч студентів медикобіологічних спеціальностей, і врешті його переклали українською.

2. АТЛАС АНАТОМІЇ ЛЮДИНИ СОБОТТА (Українське видання)

Тулуб, внутрішні органи, нижня кІнцІвка. Том 2. Автори тома: Переробка та редакція українсього видання В.Г. Черкасова

Інтернет-ресурси:

Портал з анатомії людини українською мовою. Цільова аудиторія медики-стоматологи, але це не дуже позначається на змісті. Зато багато інформації про будову і функції органів рідною мовою.

Англомовні ресурси:

1. http://www.innerbody.com – інтерактивний ресурс для детального вивчення анатомії, обертання малюнків в різних площинах, підсвіченням окремих систем органів та з можливістю самоперевірки:

2. http://thinkanatomy.com Потужний сайт, де зібрані до купи величезна кількість англомовних сайтів, що так чи інакше стосуються анатомії. Тут є і зображення розтинів, і відеозаписи з анатомічних театрів, і лекції з youtube, і анатомічні арт-обєкти, ігри, мнемонічні правила для запамятовування. Недолік – багато платних ресурсів, але також зустрічаються безкоштовні чудові сайти. Шукайте і вам відкриється.

3. Колекція зображень зрізів головного мозку у різних площинах для вивчення анатомії нервової системи. http://library.med.utah.edu/WebPath/HISTHTML/NEURANAT/NEURANCA.html 

4. BodyMaps Інформативний англомовний ресурс Healthline, присвячений, передусім здоровому способу життя, має чудовий анатомічний додаток, де можна подивитися об’ємні зображення усіх систем організму та почитати про функції основних структур. Крім того на порталі величезна кількість кваліфікованої інформації та відео про різні захворювання

5.  Презентації лекцій з нейроанатомії від корейських вчених. Англійською.

6. Мобільні додатки:

[Android] Visible Body 3D Anatomy Atlas v2.5.2 & v7.4.03 (2016) Eng

Мабуть кращий атлас з анатомії людини для Android. Повністю інтерактивний, 3D моделі людської анатомії з більш ніж 2500 конструкцій. Першокласний анатомічний застосунок для вашого смартфону від iMedicalApps! «Рідко яка програма здатна мене приголомшити, але Visible Body – одна з таких програм… Воно ідеально підходить для студентів і викладачів анатомії, а також для навчання пацієнтів. » IMedicalApps. «Графіка просто приголомшлива… У цілому це – один з кращих застосунків із анатомії, розроблених для всіх платформ. Його можна сміливо рекомендувати для всіх тих, хто вивчає основи анатомії.» – Medgadget. 3D атлас анатомії людини Visible Body – це застосунок для навчання анатомії людини англійською мовою. Він дозволяє користувачам візуально і інтерактивно вивчати тіло людини. У застосунку розглядаються моделі жіночої і чоловічої анатомії: у кожної понад 2500 анатомічних утворень. *Почніть з функції перегляду (View) сотень мініатюрних зображень, які відсортовані по відділах і анатомічних системах. *Натисніть на мініатюрному зображенні для запуску 3D моделі, яка покаже вибрані відділи або анатомічні утворення. *Модель може обертатися, нахилятися, наближатися, ховатися, може змінюватися її чіткість для вивчення під будь-яким кутом і будь-якої кількості анатомічних утворень в режимі перегляду, нечіткого відображення або в прихованому вигляді. *Натисніть на анатомічному утворенні для виведення його назви і відображення анатомічної ієрархії, до якої воно відноситься. *Можна дізнатися визначення будь-яких анатомічних утворень у складі застосунку Visible Body. *Є пошук анатомічних утворень за назвою, які можна ідентифікувати або додавати до моделі.

Російськомовні ресурси:

1. Привес М.Г. Анатомия человека. Непоганий підручник російською мовою для студентів-медиків.

2. Сапин М.Р. Анатомия человека в двух томах. Хороший підручник із системним підходом, багато таблиць і малюнків. Російська мова.

Анатомия человека. Великий російськомовний портал, присвячений анатомії. Окрім статей про будову органів і систем, основні фізіологічні та патологічні процеси, також є новини з наукових полів.

Постійно оновлюється:-)

 

Поділитись в соц. мережах

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Напишіть відгук